Video

Michael Jackson nie miał dobrego Doradcy Finansowego

Nie wystarczy pracować w branży związanej z finansami, by nazywać siebie doradcą finansowym - tłumaczy dr Andrzej Fesnak z EFC.

Więcej miłosierdzia dla ZUSu

Wywiad Anny Drozd z dr Andrzejem Fesnakiem o konieczności indywidualnego planowania emerytury oraz edukacji finansowej

6 problemów finansowych współczesnego Polaka

Film identyfikuje 6 najważnieszych problemów. Są to: podarki, inflacja, emerytura, długi, oszczędności, ubezpieczenia

Planowanie finansów osobistych

Czym jest planowanie finansnowe? Z jekich elementów się składa? Jak planować finanase?

Edukacja finansowa a świadomość finansowa Polaków

Krystyna Bujnowska, Prezes Banku Spółdzieczego w Rzepinie dzieli się wrażeniami w rozmwie z Doradcą Finasnswym EFG Elizą Górczyńską po seminartium finansowym autorstwa Andrzeja Fesnaka

Kawa czy herbata TVPI

http://www.tvp.plhttp://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/kawa-czy-herbata/wideo/jak-wyrwac-sie-z-kredytowej-spirali/5517591

Jak wyrwać się z kredytowej spirali? O czym jest moja książka? Występ w progranie Kawa czy herbata TVPI.

Oszczędzanie

http://www.tok.fm/TOKFM/0,94031.html?str=2

Audycja w Radio TOKFM o oszczędzaniu Można też odsłuchać na stronie www.andrzejfesnak.pl

E-BOOK

E-book

Partnerzy

Gazeta Ubezpieczeniowa - tygodnik środowiska ubezpieczeniowego i finansowego. Jedyny tygodnik dla profesjonalistów oraz osób zainteresowanych tematyką. Od ponad 10 lat analizuje, informuje, raportuje o faktach, zdarzeniach, problemach rynku ubezpieczeniowego i finansowego. W Gazecie Ubezpieczeniowej każdy znajdzie coś dla siebie: analizy rynków, felietony, publikacje fragmentów prac naukowych, listy do redakcji, konkursy, dowcipy a nawet Galerię Sztuki.

 

 
 


dr Mirosława Bożena Dołęgowska Wysocka
Redaktor Naczelna Gazety Ubezpieczeniowej

Planowanie finansowe jest ważne dla każdego kto chce osiągnąć swój cel. To podstawa działania. Na ten temat dr Fesnak napisał sporo artykułów na łamach Gazety Ubezpieczeniowej. Zapraszam do archiwum.
 

 

 


Europejska Akademia Planowania Finansowego to pierwsza w Polsce instytucja edukacyjna kształcącą profesjonalnych Doradców Finansowych w zakresie finansów osobistych. Wzorem są europejskie standardy planowania finansowego. Akademia naucza warsztatu pracy doradcy na III poziomach zaawansowania . Ukończenie każdego z III poziomów daje możliwość uzyskania honorowanych na terenie Unii Europejskiej certyfikatów. Misją i celem EAFP jest kształcenie Profesjonalnych Doradców Finansowych, zarządzających finansami osobistymi ,stymulującymi sprzedaż produktów finansowych,zgodnie z celami finansowymi klienta.
 

Franciszek Robert Zięba
Dyrektor Europejskiej Akademii Planowania Finansowego

Planowanie finansów osobistych to droga do osiągnięcia celu finansowego. Każdy potrzebuje planu. Dr Andrzej Fesnak, EFC -   od początków naszej akademii prowadzi zajęcia w tym zakresie.  I co ważne, uczestnicy są zawsze bardzo zainspirowani przykładami jak interesująco można ułożyć finanse osobiste!.Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych działa od 2002 r. Reprezentuje małe, średnie i duże firmy pośrednictwa produktów finansowych współpracujące z ponad 12 000 osób. Izba jest członkiem Europejskiej Federacji Pośredników Ubezpieczeniowych BIPAR. Od początku istnienia dąży do podnoszenia standardów zawodowych pośrednictwa, budowania prestiżu zawodu pośrednika. Zarząd PIPUiF stworzył obowiązujący na rynku Kodeks Etyki Pośredników. Izba jest ponadto konsultantem Rządu w sprawie systemu emerytalnego.

 
 
 

Adam Sankowski
Prezes Polskiej Izby Pośredników Finansowych I Ubezpieczeniowych

Plan finansowy to podstawa budżetu w każdym gospodarstwie domowym. Chociażby z powodu problemów emerytalnych o których Izba często mówi.. Ale nie tylko, Są przecież także inne wydarzenia w życiu, które wymagają finansowania. Andrzej od wielu lat uczy jak tworzyć podstawy własnego planu finansowego, pisze artykuły, występuje w mediach. Warto posiąść tę wiedzę.


 
Redakcja Magazynu Businesswoman & life odnalazła klucz do kobiecego sukcesu i pragnie się podzielić nim z kobietami, które marzą o tym, by osiągnąć niezależność i rozwijać swoje pasje. Tym, które już osiągnęły sukces pokazuje, co zrobić, by nie zatracić swojej kobiecości. Doradzamy przedsiębiorczym kobietom, przedstawiamy najnowsze wydarzenia i trendy na rynku, omawiamy zmiany w przepisach prawnych, inspirujemy do działania.

 

 
Elżbieta Olympia Jeznach
Redaktor Naczelna Businesswoman

Nie ma niezależności i sukcesu bez finansów. Plan finansowy to praktyczny przejaw aspekt inteligencji finansowej. Ale nie tylko – to także najprostsza droga do realizacji celów. Na ten temat Andrzej Fesnak pisał na łamach naszego magazynu. Wspólnie pomagamy Naszym Czytelniczkom jak tego dokonać!..

 

 

Turboinvest.pl to nowatorski serwis wspierający osoby, które inwestując swoje pieniądze w fundusze inwestycyjne. Pomaga efektywnie zarządzać portfelem. Po wybraniu funduszy do planu inwestor uruchamia narzędzie, które monitoruje inwestycje i uwalnia go od konieczności śledzenia notowań. Serwis sygnalizuje istotne zmiany wycen funduszy i przypomina o konieczności konsekwentnego realizowania przyjętych założeń. Możliwa jest analiza danych historycznych, aby wybrać lepszą strategie inwestowania. Przejrzyste narzędzia pozwalają zrozumieć mechanizm aktywnego zarządzania. Nawet laik może dobrać odpowiednie parametry znacząco zwiększyć szanse na osiągniecie sukcesu finansowego.

 

 

  

 Robert Hanke,
współptwórca portalu TurboInvest.pl

  Fundusz to nie lokata, a inwestowanie to nie zabawa. Można szdukać inwestyvcyjnego Graala - tylko czy to ma sens? Wiedza finansowa i kompetencje są podstawą do podejmowaenia decyzji. Jesli ktoś chce odnosić suskcesy w zrządzanbiu swoimi finansaami, lub sukcesy inwestycyjne powinien opanowć komputer finansowy i przejść przez to seminarium. Może tylko zyskać!